ده‌سپێک l مقالات l هه‌واڵ l به‌یاننامه‌ و ڕاگه‌یاندن l سکرتێری گشتی l چاوپێکه‌وتن و وتووێژ l چاند و هونه‌ر l به‌رنامه‌ و په‌یڕه‌و l برنامه‌ و اساسنامه
مقالات فارسی
آقای روحانی ؛ "GAME OVER"
وحید کمالی
1 / 2 / 2018
آقای روحانی یادم می آید که روزگاری بود که تو و بسیاری از هم قطارانت تازه بر عرش حکمرانی وارد شدید و ناپختگی از سر روی همه تان می بارید ، تعریف صادقانه تر این است که سرتاپای وجودتان را تعجب و ناباوری گرفته بود که چگونه چنین فرصتی مفت و مجانی برایتان به پیش آمد و قدم در مسیری می گذاشتید که تقریبا هیچ یک از اسلاف عمامه به سرها حتی آرزوی خیالپردازی به آن را نیز در سر نمی پروراندند...بله این مسیر، مسیر حکمرانی بود و چیزی که تمام تاریخ دانسته های شما و هم کیشانتان کوچکترین ربطی به آن نداشت .(البته تاکنون نیز چنین است و شما و امثال شما فقط تصمیمات دیکته شده را به منظر نمایش می گذارید و فقط منبرهایتان مرتفع تر شده و شکم هایتان فربه زیرا آنکه می راند دیگرانی از جنس دگر هستند).
آقای روحانی قبول کنید که اینکاره نیستید، نه تو ونه باقی منبرنشینان . شما و هم فکرانتان در تاریخ حیاتتان بر این کره خاکی فقط این شانس را دزدیدید که سوار بر کاروان فرصت طلبی، عمرتان را به چپاول و فریب کاری بگذرانید و مانعی موقتی در مسیر رشد جامعه ونسلهای تشنه ی پیشرفت باشید.
تو و هم قطارانت به هنگام سخن راندن در ملاء عام چنان نعره می کشید و دم از تلفیق دین مبین و سیاست و کشورداری و دیپلوماسی و دمکراسی می زنید که گویی در حُجره های تاریک و مشکوکِ مجهول الفعل حوزه ها ، شبانه روزتان را به پیشبرد چنین علومی به سر کرده اید .
همه می دانیم و شما و تمام رجال و رجاله های تطمیع شده تان بر این امر آگاهید که شما و جمعی که حکومت و دولتت از آنها به عنوان امت اسلام و بهترین مخلوقات خدا (حتی در میان مسلمین) یاد می کنید همه و همه بندگان نان و طمع و ثروت اندوزی و ...هستید.قبول کنید که دین و ایمان و پندارهایتان بر پایه های ثروت و سرمایه و فریب و خدعه استوار شده و خانه هایتان بویِ خدا نمی دهند .
از شما می پرسم ؛ چهل سال است که بر مسند تکیه زده اید ، چهل سال است که ثروتی بی حساب و رویایی که بیش از دارایی دهها کشور مدعی جهان است در اختیارتان است .چهل سال است همه اهرمهای قدرت و پیشرفت در دستانتان است و چهل سال فرصت داشتید و دقیق نمی دانم چقدر دیگر ...
بگویید چه کردید و به چه بهایی ؟
فریاد می زنید که چنان کردیم و چنون ، می گویید فلان کردیم و بیسان و اگر چنین است که می گویید پس این همه ویرانی و خسران نتیجه چیست ؟ بعد از چهل سال فرصت و دراختیار داشتن نجومی ترین بودجه های غیر قابل تصور برای بسیاری از دولتهای دنیا پس چرا میلیونها انسانِ تحت امرتان گرسنه اند و برای لقمه ایی نان چه ها که نمی کنند ؟! اگر چنین است که می گویید چرا خیل نوه های انقلابتان به خیابانها می آیند و خواهان سرنگونی نظامتان می شوند؟ چرا دریاچه ها خشک می شوند ؟ چرا کشاورزی و صنعت ورشکست شده و رو به نابودی نهاده ؟ چرا هر روز دزدیهای میلیاردی افشا می شوند ؟ چرا اعتیاد و فساد و فحشا سراپای مملکت و نظامتان را فرا گرفته ؟ چرا و چرا و صدها چرای دیگر ؟
آقای روحانی قبول کنید که عاجزید از کشورداری و دولت داری و بیگانه اید با حقوق انسانها و مردم و هدفتان همه چیز است الا خدمت به مردم و پیشرفت راستین جامعه و بشر یا شاید مشغول فراهم کردن شرایط ظهور هستید؟! زیرا شما ژن خوبها براین باورید که یکی از شرایط ظهور این است که دنیا را ظلم و فساد و بی عدالتی و فحشا و هرچه بدی است در بر گرفته باشد تا منجی شرفیاب شوند .
این خرده پرسشها را از رهبر معظمت نیز بپرس ،البته ایشان را دیگر نمی توان مخاطب گرفت چرا که فقط صدای خودش را می شنود و زبان خودش را می فهمد ...
آقای روحانی به دور و برت نگاه کن و ببین چه بیشمار تن پرور و بی خاصیت (البته بی خاصیت برای جامعه ونه شما و سرورانتان) و مفت خور و دزد و فاسد و لواطکار و سالوس و نادان و ناسالم را مدیر کرده اید و سرنوشت جامعه را به دست این بی خردان سپرده اید . نمی توانید این موضوع را انکار کنید که یا خودنیز از آنهایی و یا باز خود نیز از آنهایی فقط در مقامی بالاتر و یا پایین تر.
نمی دانم واقعا از چه بگویم و بنویسم چرا که تو و هم کیسه ایهایت از بالا تا پایین هیچ باقی نگذاشته اید هیچ.
آقای روحانی اگر در پیشگاه رهبرت بودی از جانب بنده و میلیونهای دگر سلام سردی به محضرشان بگو و باز بگو که در هردو عالم هرگز شما را نخواهیم بخشید و نفرین و لعن ابدی مان بدرقه وجودتان خواهد بود و هرشب داستان علی بابا و چهل دزد ایرانی را برای فرزندانمان بازگو می کنیم.
آقای روحانی تو و رهبر و نظامت هرچه که می خواهید باشید اما نمی توانید تاریخ و روند اجباری تغییر در آینده را منکر شوید ، روزشمار شما هم رو به پایان است پس تا می توانید بیشتر دست و پا بزنید و تلاش کنید که به تاخیرش بیندازید . تلاش نافرجامتان دیدنی است و لذتبخش برای آنانکه تو و امثال تو زندگی و روزگارشان را تباه کردید .امپراطوریها سقوط کردند ، پادشاهی ها سقوط کردند ، تمدنهای بسیار بی رنگ و نابود شدند ، آنهایی که حجم توخالی نظام شما در برابرشان هیچ نیست و شماهایی که فقط طی چهل سال ریشه هایتان در حال پوسیدن و گندیدن است توقع عمر نوح دارید ؟! 
بدون شک خیالتان باطل و ناموجه است .شما نیز رفتنی هستید و تظاهر به با مردم و حقوق مردم بودن چیزی از گناهان و جرمتان نمی کاهد  و کردار و سابقه شما و سایرین در منظومه تان در ذهن همگان مکتوب است و حکم تاریخ علیه شما قطعا باب طبعتان نخواهد بود .
مسیر پیموده شده توسط شما و نظامتان و حامیانتان، مسیر فساد و دروغ و تزویر و ستم و بی عدالتی بوده و همه ملت به ویژه نسل جدید هرگز نمی توانند براین باور باشند که شما می توانید قدم در مسیری غیر از مسیر فوق بگذارید و تنها راه اصلاح شما و نظامتان و تغییر در وضعیت موجود را بدون شک مجازات شما می دانند و گزینه مجازات عادلانه نهایت شفقت ملت در حق شماها خواهد بود و خودتان بهتر از هرکس براین امر آگاهید و راهی ندارید جز تداوم ظلم و ستم و پیمودن مسیرتان که از بد اقبالی شما این مسیر روز به روز تنگ تر می شود و از شمار یارانتان کم.
آقای روحانی باز شعار می دهید که باید به مردم خدمت کرد و مشکلاتشان را حل کرد و...
می پرسم با کدام برنامه ؟ با کدام مکانیسم ؟ با کدام مدیریت ؟ با کدام رهبری ؟ با کدام قانون ؟ با کدام فکر و ایده و فرهنگ ؟ با کدام سیاست ؟ وبا کدام ...؟؟
اگر منظورتان با همانهایی است که موجودند و بکار می گیرید باید بگویم که وضعیت اسفبار و ننگین موجود نتیجه استفاده از روشها و ابزار و مدیریت و افکار و فرهنگی است که تابه حال بکار گرفته اید و از این به بعد هم ویرانکاری هایتان عمق بیشتری خواهد یافت و اگر منظورتان روشهای مدرن و دمکراتیک و معاصر و پیشرفته در همه عرصه ها در دنیای امروز است باز باید بگویم که استفاده از اینها کار شما نیست و با توجه به عقاید و مبداء فکری و فرهنگی که نظام شما از رهبرت گرفته تا حکومت و دولت و خود شما تا رده های پایین اصولا این کاره نیستید و تاکنون به خطا در این جایگاه بوده اید وقبول بفرمایید که تمام و کمال اکسپایر شده اید و وقتتان درحال به پایان رسیدن است و ملت می خواهند بدون شما و نظامتان و انتخابی جدید به راه خود ادامه دهند .%
لطفا به رهبر معظمت نیز بگو که "GAME OVER".
بۆچوونه‌کان
بۆچوون بنووسه‌

ناو:  

ئیمه‌یل:  

تێکستی کۆمێنته‌که‌ت  
ژماره 62
بڵاوکراوه‌یه‌کی سیاسی گشتییه، ئۆرگانی ڕاگه‌یاندنی یه‌کێتی دیموکراتی کوردستان ده‌ریده‌کات‌
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
مقالات فارسی
اولویت علم بر ثروت در نگرش نوین به قدرت
دو رژیم، یک سرنوشت
مافی کۆپی کردن پارێزراوه‌ بۆ سایتی یه‌کێتی دیموکراتی کوردستان 2009 ده‌سپێک l هه‌واڵ l بۆنه‌ و ڕێوڕه‌سم l کۆمیته‌کان l خه‌باتی ئاشتیخوازانه‌ l ئه‌رشیف l ڤیدیۆ l په‌یوه‌ندی