ده‌سپێک l مقالات l هه‌واڵ l به‌یاننامه‌ و ڕاگه‌یاندن l سکرتێری گشتی l چاوپێکه‌وتن و وتووێژ l چاند و هونه‌ر l به‌رنامه‌ و په‌یڕه‌و l برنامه‌ و اساسنامه
مقالات فارسی
آقای روحانی ؛ "GAME OVER"
وحید کمالی
1 / 2 / 2018
آقای روحانی یادم می آید که روزگاری بود که تو و بسیاری از هم قطارانت تازه بر عرش حکمرانی وارد شدید و ناپختگی از سر روی همه تان می بارید ، تعریف صادقانه تر این است که سرتاپای وجودتان را تعجب و ناباوری گرفته بود که چگونه چنین فرصتی مفت و مجانی برایتان به پیش آمد و قدم در مسیری می گذاشتید که تقریبا هیچ یک از اسلاف عمامه به سرها حتی آرزوی خیالپردازی به آن را نیز در سر نمی پروراندند...بله این مسیر، مسیر حکمرانی بود و چیزی که تمام تاریخ دانسته های شما و هم کیشانتان کوچکترین ربطی به آن نداشت .(البته تاکنون نیز چنین است و شما و امثال شما فقط تصمیمات دیکته شده را به منظر نمایش می گذارید و فقط منبرهایتان مرتفع تر شده و شکم هایتان فربه زیرا آنکه می راند دیگرانی از جنس دگر هستند).
آقای روحانی قبول کنید که اینکاره نیستید، نه تو ونه باقی منبرنشینان . شما و هم فکرانتان در تاریخ حیاتتان بر این کره خاکی فقط این شانس را دزدیدید که سوار بر کاروان فرصت طلبی، عمرتان را به چپاول و فریب کاری بگذرانید و مانعی موقتی در مسیر رشد جامعه ونسلهای تشنه ی پیشرفت باشید.
تو و هم قطارانت به هنگام سخن راندن در ملاء عام چنان نعره می کشید و دم از تلفیق دین مبین و سیاست و کشورداری و دیپلوماسی و دمکراسی می زنید که گویی در حُجره های تاریک و مشکوکِ مجهول الفعل حوزه ها ، شبانه روزتان را به پیشبرد چنین علومی به سر کرده اید .
همه می دانیم و شما و تمام رجال و رجاله های تطمیع شده تان بر این امر آگاهید که شما و جمعی که حکومت و دولتت از آنها به عنوان امت اسلام و بهترین مخلوقات خدا (حتی در میان مسلمین) یاد می کنید همه و همه بندگان نان و طمع و ثروت اندوزی و ...هستید.قبول کنید که دین و ایمان و پندارهایتان بر پایه های ثروت و سرمایه و فریب و خدعه استوار شده و خانه هایتان بویِ خدا نمی دهند .
از شما می پرسم ؛ چهل سال است که بر مسند تکیه زده اید ، چهل سال است که ثروتی بی حساب و رویایی که بیش از دارایی دهها کشور مدعی جهان است در اختیارتان است .چهل سال است همه اهرمهای قدرت و پیشرفت در دستانتان است و چهل سال فرصت داشتید و دقیق نمی دانم چقدر دیگر ...
بگویید چه کردید و به چه بهایی ؟
فریاد می زنید که چنان کردیم و چنون ، می گویید فلان کردیم و بیسان و اگر چنین است که می گویید پس این همه ویرانی و خسران نتیجه چیست ؟ بعد از چهل سال فرصت و دراختیار داشتن نجومی ترین بودجه های غیر قابل تصور برای بسیاری از دولتهای دنیا پس چرا میلیونها انسانِ تحت امرتان گرسنه اند و برای لقمه ایی نان چه ها که نمی کنند ؟! اگر چنین است که می گویید چرا خیل نوه های انقلابتان به خیابانها می آیند و خواهان سرنگونی نظامتان می شوند؟ چرا دریاچه ها خشک می شوند ؟ چرا کشاورزی و صنعت ورشکست شده و رو به نابودی نهاده ؟ چرا هر روز دزدیهای میلیاردی افشا می شوند ؟ چرا اعتیاد و فساد و فحشا سراپای مملکت و نظامتان را فرا گرفته ؟ چرا و چرا و صدها چرای دیگر ؟
آقای روحانی قبول کنید که عاجزید از کشورداری و دولت داری و بیگانه اید با حقوق انسانها و مردم و هدفتان همه چیز است الا خدمت به مردم و پیشرفت راستین جامعه و بشر یا شاید مشغول فراهم کردن شرایط ظهور هستید؟! زیرا شما ژن خوبها براین باورید که یکی از شرایط ظهور این است که دنیا را ظلم و فساد و بی عدالتی و فحشا و هرچه بدی است در بر گرفته باشد تا منجی شرفیاب شوند .
این خرده پرسشها را از رهبر معظمت نیز بپرس ،البته ایشان را دیگر نمی توان مخاطب گرفت چرا که فقط صدای خودش را می شنود و زبان خودش را می فهمد ...
آقای روحانی به دور و برت نگاه کن و ببین چه بیشمار تن پرور و بی خاصیت (البته بی خاصیت برای جامعه ونه شما و سرورانتان) و مفت خور و دزد و فاسد و لواطکار و سالوس و نادان و ناسالم را مدیر کرده اید و سرنوشت جامعه را به دست این بی خردان سپرده اید . نمی توانید این موضوع را انکار کنید که یا خودنیز از آنهایی و یا باز خود نیز از آنهایی فقط در مقامی بالاتر و یا پایین تر.
نمی دانم واقعا از چه بگویم و بنویسم چرا که تو و هم کیسه ایهایت از بالا تا پایین هیچ باقی نگذاشته اید هیچ.
آقای روحانی اگر در پیشگاه رهبرت بودی از جانب بنده و میلیونهای دگر سلام سردی به محضرشان بگو و باز بگو که در هردو عالم هرگز شما را نخواهیم بخشید و نفرین و لعن ابدی مان بدرقه وجودتان خواهد بود و هرشب داستان علی بابا و چهل دزد ایرانی را برای فرزندانمان بازگو می کنیم.
آقای روحانی تو و رهبر و نظامت هرچه که می خواهید باشید اما نمی توانید تاریخ و روند اجباری تغییر در آینده را منکر شوید ، روزشمار شما هم رو به پایان است پس تا می توانید بیشتر دست و پا بزنید و تلاش کنید که به تاخیرش بیندازید . تلاش نافرجامتان دیدنی است و لذتبخش برای آنانکه تو و امثال تو زندگی و روزگارشان را تباه کردید .امپراطوریها سقوط کردند ، پادشاهی ها سقوط کردند ، تمدنهای بسیار بی رنگ و نابود شدند ، آنهایی که حجم توخالی نظام شما در برابرشان هیچ نیست و شماهایی که فقط طی چهل سال ریشه هایتان در حال پوسیدن و گندیدن است توقع عمر نوح دارید ؟! 
بدون شک خیالتان باطل و ناموجه است .شما نیز رفتنی هستید و تظاهر به با مردم و حقوق مردم بودن چیزی از گناهان و جرمتان نمی کاهد  و کردار و سابقه شما و سایرین در منظومه تان در ذهن همگان مکتوب است و حکم تاریخ علیه شما قطعا باب طبعتان نخواهد بود .
مسیر پیموده شده توسط شما و نظامتان و حامیانتان، مسیر فساد و دروغ و تزویر و ستم و بی عدالتی بوده و همه ملت به ویژه نسل جدید هرگز نمی توانند براین باور باشند که شما می توانید قدم در مسیری غیر از مسیر فوق بگذارید و تنها راه اصلاح شما و نظامتان و تغییر در وضعیت موجود را بدون شک مجازات شما می دانند و گزینه مجازات عادلانه نهایت شفقت ملت در حق شماها خواهد بود و خودتان بهتر از هرکس براین امر آگاهید و راهی ندارید جز تداوم ظلم و ستم و پیمودن مسیرتان که از بد اقبالی شما این مسیر روز به روز تنگ تر می شود و از شمار یارانتان کم.
آقای روحانی باز شعار می دهید که باید به مردم خدمت کرد و مشکلاتشان را حل کرد و...
می پرسم با کدام برنامه ؟ با کدام مکانیسم ؟ با کدام مدیریت ؟ با کدام رهبری ؟ با کدام قانون ؟ با کدام فکر و ایده و فرهنگ ؟ با کدام سیاست ؟ وبا کدام ...؟؟
اگر منظورتان با همانهایی است که موجودند و بکار می گیرید باید بگویم که وضعیت اسفبار و ننگین موجود نتیجه استفاده از روشها و ابزار و مدیریت و افکار و فرهنگی است که تابه حال بکار گرفته اید و از این به بعد هم ویرانکاری هایتان عمق بیشتری خواهد یافت و اگر منظورتان روشهای مدرن و دمکراتیک و معاصر و پیشرفته در همه عرصه ها در دنیای امروز است باز باید بگویم که استفاده از اینها کار شما نیست و با توجه به عقاید و مبداء فکری و فرهنگی که نظام شما از رهبرت گرفته تا حکومت و دولت و خود شما تا رده های پایین اصولا این کاره نیستید و تاکنون به خطا در این جایگاه بوده اید وقبول بفرمایید که تمام و کمال اکسپایر شده اید و وقتتان درحال به پایان رسیدن است و ملت می خواهند بدون شما و نظامتان و انتخابی جدید به راه خود ادامه دهند .%
لطفا به رهبر معظمت نیز بگو که "GAME OVER".
بۆچوونه‌کان
بۆچوون بنووسه‌

ناو:  

ئیمه‌یل:  

تێکستی کۆمێنته‌که‌ت  
ژماره 62
بڵاوکراوه‌یه‌کی سیاسی گشتییه، ئۆرگانی ڕاگه‌یاندنی یه‌کێتی دیموکراتی کوردستان ده‌ریده‌کات‌
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
مقالات فارسی
چرا برجام اروپایی ؟
اولویت علم بر ثروت در نگرش نوین به قدرت
مافی کۆپی کردن پارێزراوه‌ بۆ سایتی یه‌کێتی دیموکراتی کوردستان 2009 ده‌سپێک l هه‌واڵ l بۆنه‌ و ڕێوڕه‌سم l کۆمیته‌کان l خه‌باتی ئاشتیخوازانه‌ l ئه‌رشیف l ڤیدیۆ l په‌یوه‌ندی