ده‌سپێک l مقالات l هه‌واڵ l به‌یاننامه‌ و ڕاگه‌یاندن l سکرتێری گشتی l چاوپێکه‌وتن و وتووێژ l چاند و هونه‌ر l به‌رنامه‌ و په‌یڕه‌و l برنامه‌ و اساسنامه
کۆمیته‌کان
پیام تبریک به مناسبت چهارمین سالروز تاسیس اتحادیه دمکراتیک کردستان/ تنظیمات داخلی – کمیته ی1و2 کرماشان
20 / 5 / 2009

به مناسبت سالروز خجسته ی تاسیس اتحادیه دمکراتیک کردستان، ضمن عرض خسته نباشید به همه مبارزین راه دمکراسی ، علی الخصوص مبارزین ساعی و کوشای مدنی و دانشجویی در ایران و کُردستان، شاد باش و مبارکبادمان را خدمت رهبریت و اعضاء اتحادیه دمکراتیک کردستان و سپس مردم غیور و فهیم کُرد تبریک عرض مینمایم. با این آرزو که سال پیشرو سالی پُر بهره برای ما و احزاب دیگر باشد با انرژی بیشتر و امید بالاتری به وظیفه خود عمل میکنیم.

گذر از چهارمین سال از مبارزه سیاسی ــ دمکراتیک اتحادیه دمکراتیک کردستان و پای نهادن به پنجمین سال میتواند نوید بخش و امیدوار کننده باشد. نوید بخش و امیدوارکننده از این حیث که تجربه و آزمونی نو از فعالیت سیاسی ــ دمکراتیک در چارچوب و قالب اپوزیسیون غیررسمی حکومت اسلامی در خارج از مرزهای کردستان و ایران شکل گرفت و توانست نمونه و الگویی فکری باشد برای شروع مبارزاتی از این دسته در کردستان ایران. که فواید و مخاطرات آن دقیقا دو قطب مخالف و نقیض هم هستند.

اگرچه نمیتوان یک پروژه سیاسی را در چارچوب یک حزب  اپوزیسیون در مدت چهار سال اعمال و انجام وظیفه سنجید و بتوان ارزیابی درستی از  بدست آورد بی آنکه نقص و کاستی ای نداشته باشد، اما ارزیابی این چهار سال در قیاس با شیوه های مبارزاتی دیگر نشان میدهد که اگر فواید و تاثیرات آن بیشتر نبوده باشد میتوان به نقطه مقابل آن رجوع کرد که  میگوید زیان و مخاطرات آن برای مردم در شرق کردستان ، بسی کمتر و ناچیزتر بوده است.

ما با اعمال این فکر که مبارزاتی از این دست کارآمدتر خواهد بود و زودتر به نتیجه خواهد رسید به توسعه فکری آن نیز خواهیم پرداخت و کمک و مساعدت دیگران را نیز در این مورد مثبت ارزیابی میکنیم اگرچه در راستایی دیگر و مسیری دیگر از مبارزه گام برداشته اند. به آن امید.

سالروز تاسیس اتحادیه دمکراتیک کردستان مبارکباد.

تنظیمات داخلی – کمیته ی1و2 کرماشان

30 اردیبهشت1388 خورشیدیژماره 62
بڵاوکراوه‌یه‌کی سیاسی گشتییه، ئۆرگانی ڕاگه‌یاندنی یه‌کێتی دیموکراتی کوردستان ده‌ریده‌کات‌
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
کۆمیته‌کان
پیرۆزبایی و په‌یامی ڕێكخستنی ناوخۆ ــ كۆمیته‌ی سه‌لاسی باوه‌جانی و ده‌وروبه‌ری
پیام تبریک به مناسبت سالروز تاسیس اتحادیه دمکراتیک کردستان - تنظیمات داخلی ـ کمیته ایلام
مافی کۆپی کردن پارێزراوه‌ بۆ سایتی یه‌کێتی دیموکراتی کوردستان 2009 ده‌سپێک l هه‌واڵ l بۆنه‌ و ڕێوڕه‌سم l کۆمیته‌کان l خه‌باتی ئاشتیخوازانه‌ l ئه‌رشیف l ڤیدیۆ l په‌یوه‌ندی